Nothing Phone (4a)
Характеристики на Nothing Phone (4a)
Общи данни
| Марка | Nothing |
| Модел | Phone (4a) |
| Алтернативни имена | A069 (Международна версия) |
| Обявен | Четвъртък, 05 Март 2026 г. |
| Пускане на пазара | Четвъртък, 05 Март 2026 г. |
| Статус | В продажба |
| Цени | €389 £379 ₹31,449 |
Дизайн
| Височина | 164 мм (6.46 инч) |
| Ширина | 77.6 мм (3.06 инч) |
| Дебелина | 8.6 мм (0.34 инч) |
| Тегло | 204 g (7.20 oz) |
| Материали | Задна: Стъкло Рамка: Пластмаса Предна част: Gorilla Glass 7i |
| Цветове | Черен, Син, Розов, Бял |
| Устойчивост | Пълно прахоустойчив и водоустойчив (срещу водни пръски) Водоустойчив по оценка на производителя (до 25 см за 20 мин) |
| Сертификат за защита | IP64 |
Дисплей
| Тип дисплей | AMOLED |
| Размер на екрана | 6.78 инч |
| Резолюция | 1224 × 2720 пиксела |
| Честота на опресняване | 120 Hz |
| Съотношение на страните | 20:9 |
| Гъстота на пикселите | 440 ppi |
| Съотношение екран/тяло | ≈ 87.2% |
| Пикова яркост | 4500 cd/m² |
| Защита на екрана | Стъкло Corning Gorilla Glass 7i, Mohs ниво 5 |
| Сензорен екран | Да |
| Допълнителни характеристики | 1 милиард цвята 2160Hz PWM Dimming Емкостен сензорен екран HDR10+ Мултитъч дисплей Поддръжка на изображения Ultra HDR |
Хардуер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Процесорни ядра | 8 |
| Технологичен процес | 4 nm |
| Максимална честота | 2700 MHz |
| Архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Тип памет | LPDDR5 |
| Графичен ускорител | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Вътрешна памет | 128GB, 256GB |
| Тип вътрешна памет | UFS 3.1 |
| Варианти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Разширяема памет | Не |
Софтуер
| Операционна система | Android 16 (Baklava), с до 3 основни обновления на Android |
| Потребителски интерфейс | Nothing OS 4.1 |
Основна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Тройна камера | 50 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Широкоъгълен ), 1.0 μm, 1/1.57" Размер на сензора Оптична стабилизация на изображението (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.9, 80 mm ( Перископен телефото ), 0.64 μm, x3.5 Оптичен зуум, 1/2.75" Размер на сензора Оптична стабилизация на изображението (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Ултраширокоъгълен ), 1.12 μm, 1/4.0" Размер на сензора |
| Поддръжка на светкавица | Да |
| Тип светкавица | LED светкавица |
| Допълнителни функции | Панорама Ultra XDR |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Видео функции | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Оптична стабилизация на изображението (OIS) |
Предна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Единична камера | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Широкоъгълен ), 0.64 μm, 1/3.42" Размер на сензора |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 1080p @ 30 fps |
Батерия
| Капацитет | 5080 mAh (Международна версия) 5400 mAh (India) |
| Мощност при жично зареждане | 50 W |
| Допълнителни функции | Обратно жично зареждане Кабелно зареждане от 0 до 100% за 64 минути (както е обявено) Жично зареждане от 0–50% за 22 минути (както е обявено) |
Мрежи
| SIM карти | Две SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Да |
| Скорости на данни | 5G, LTE, HSPA |
| 2G честоти | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G честоти | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G честоти | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G честоти | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Свързаност
| Wi-Fi | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарти | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Да, v5.4 |
| USB порт | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB стандарт | Зареждане чрез USB, USB устройство за масово съхранение (UMS) |
| GPS | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Да |
Мултимедия
| Високоговорител | Да |
| Аудио жак | Не |
| Аудио | Стерео високоговорители |
| FM радио | Не |
Допълнителни функции
| Сензори | Акселерометър Компас Гироскоп Оптичен сензор за пръстови отпечатъци под дисплея Сензор за близост |
| Специални функции | 63 mini-LED, 6 зони с индивидуално адресиране |
Отказ от отговорност: Не можем да гарантираме, че информацията на тази страница е напълно точна.
Снимки на Nothing Phone (4a)
Често задавани въпроси
-
Каква е цената на Nothing Phone (4a)?
Цената на Nothing Phone (4a) е €389. Възможни са промени в следващите дни.
-
Кога излиза Nothing Phone (4a) на пазара?
Nothing Phone (4a) беше пуснат официално на Четвъртък, 05 Март 2026 г..
-
Предлага ли се Nothing Phone (4a) в магазините?
Да, Nothing Phone (4a) се продава в магазините, защото все още е в производство.
-
Колко тежи Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) тежи приблизително 204 грама.
-
Какъв е размерът на екрана на Nothing Phone (4a)?
Екранът на Nothing Phone (4a) е 6.78 инча.
-
Nothing Phone (4a) поддържа ли 5G мрежи?
Да, Nothing Phone (4a) поддържа 5G мрежи в ленти n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Колко камери има Nothing Phone (4a)?
Nothing Phone (4a) разполага с Тройна камера отзад и Единична камера отпред.