Realme U1
Характеристики на Realme U1
Общи данни
| Марка | Realme |
| Модел | U1 |
| Алтернативни имена | RMX1831 (Международна версия) RMX1833 (Международна версия) |
| Обявен | Събота, 01 Декември 2018 г. |
| Пускане на пазара | Събота, 01 Декември 2018 г. |
| Статус | Спрян от производство |
| Цени | €130 |
Дизайн
| Височина | 157 мм (6.18 инч) |
| Ширина | 74 мм (2.91 инч) |
| Дебелина | 8 мм (0.31 инч) |
| Тегло | 168 g (5.93 oz) |
| Материали | Задна: Пластмаса Рамка: Пластмаса Отпред: Gorilla стъкло 3 |
| Цветове | Амбициозно черно, Смело синьо, Огнено злато |
Дисплей
| Тип дисплей | IPS LCD |
| Размер на екрана | 6.3 инч |
| Резолюция | 1080 × 2340 пиксела |
| Съотношение на страните | 19.5:9 |
| Гъстота на пикселите | 409 ppi |
| Съотношение екран/тяло | ≈ 83.9% |
| Защита на екрана | Стъкло Corning Gorilla Glass 3 |
| Сензорен екран | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Допълнителни характеристики | Емкостен сензорен екран Мултитъч дисплей |
Хардуер
| Чипсет | MediaTek Helio P70 |
| Процесорни ядра | 8 |
| Технологичен процес | 12 nm |
| Максимална честота | 2.1 GHz |
| Архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A53 Cortex-A73 |
| Тип памет | LPDDR4X |
| Графичен ускорител | ARM Mali-G72 MP3 |
| RAM | 3GB, 4GB |
| Вътрешна памет | 32GB, 64GB |
| Тип вътрешна памет | eMMC 5.1 |
| Варианти | 32GB 3GB RAM 64GB 3GB RAM 64GB 4GB RAM |
| Разширяема памет | Да |
| Слот за карти | microSDXC |
Софтуер
| Операционна система | Android 8.1 (Oreo), Надгражда се до Android 9.0 (Pie) |
| Потребителски интерфейс | ColorOS 6.0 |
Основна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Двойна камера | 13 MP, ƒ/2.2 Автоматична светкавица 2 MP ( Помощен обектив ) |
| Поддръжка на светкавица | Да |
| Тип светкавица | LED светкавица |
| Допълнителни функции | Режим на непрекъснато снимане Компенсация на експонацията Откриване на лице Висок динамичен обхват (HDR) ISO настройки Панорама Докоснете за фокус |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 1080p @ 30 fps 720p @ 90 fps |
Предна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Единична камера | 25 MP, ƒ/2.0, 0.9 μm, 1/2.8" Размер на сензора |
| Допълнителни функции | Висок динамичен обхват (HDR) |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 1080p @ 30 fps |
Батерия
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 3500 mAh |
| Сменяема батерия | Несменяема |
| Мощност при жично зареждане | 10 W |
Мрежи
| SIM карти | Две SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Да |
| Скорости на данни | LTE Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G честоти | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G честоти | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G честоти | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Свързаност
| Wi-Fi | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарти | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Мобилен хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Да, v4.2 |
| USB порт | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB стандарт | Зареждане чрез USB, USB устройство за масово съхранение (UMS) |
| GPS | Да |
| GPS функции | GLONASS, GPS |
| NFC | Не |
Мултимедия
| Високоговорител | Да |
| Аудио жак | Да |
| FM радио | Да |
Допълнителни функции
| Сензори | Акселерометър Компас / Магнетометър Сензор за пръстови отпечатъци Сензор за близост |
Отказ от отговорност: Не можем да гарантираме, че информацията на тази страница е напълно точна.
Снимки на Realme U1
Често задавани въпроси
-
Каква е цената на Realme U1?
Цената на Realme U1 е €130. Възможни са промени в следващите дни.
-
Кога излиза Realme U1 на пазара?
Realme U1 беше пуснат официално на Събота, 01 Декември 2018 г..
-
Предлага ли се Realme U1 в магазините?
Не, Realme U1 не е наличен в официалните магазини, тъй като вече не се произвежда. Възможно е да го намерите при неофициални търговци.
-
Колко тежи Realme U1?
Realme U1 тежи приблизително 168 грама.
-
Какъв е размерът на екрана на Realme U1?
Екранът на Realme U1 е 6.3 инча.
-
Колко камери има Realme U1?
Realme U1 разполага с Двойна камера отзад и Единична камера отпред.