RugOne Xever 8
Характеристики на RugOne Xever 8
Общи данни
| Марка | RugOne |
| Модел | Xever 8 |
| Обявен | Петък, 01 Май 2026 г. |
| Пускане на пазара | Петък, 01 Май 2026 г. |
| Статус | В продажба |
| Цени | €430 |
Дизайн
| Височина | 168 мм (6.61 инч) |
| Ширина | 80 мм (3.15 инч) |
| Дебелина | 14 мм (0.55 инч) |
| Тегло | 320 g (11.29 oz) |
| Цветове | Черен, Светлокафяв |
| Устойчивост | Прахо- и водоустойчив (устоява на високонапорни водни струи; потопим до 2 m за 30 минути) |
| Сертификат за защита | IP68, IP69K |
Дисплей
| Тип дисплей | IPS LCD |
| Размер на екрана | 6.5 инч |
| Резолюция | 1080 × 2400 пиксела |
| Честота на опресняване | 120 Hz |
| Съотношение на страните | 20:9 |
| Гъстота на пикселите | 405 ppi |
| Съотношение екран/тяло | ≈ 75.9% |
| Пикова яркост | 680 cd/m² |
| Защита на екрана | Стъкло Corning Gorilla Glass 3, Устойчив на падане (до 2 м), Съответства на MIL-STD-810H |
| Сензорен екран | Да |
| Екран без рамки | Не |
| Допълнителни характеристики | 670Hz PWM Dimming Капацитивен сензорен екран Мултитъч дисплей |
Хардуер
| Чипсет | MediaTek Helio G200 |
| Процесорни ядра | 8 |
| Технологичен процес | 6 nm |
| Максимална честота | 2200 MHz |
| Архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Тип памет | LPDDR4X |
| Графичен ускорител | ARM Mali-G57 MC2 (1.1GHz) |
| RAM | 8GB |
| Вътрешна памет | 128GB, 256GB |
| Тип вътрешна памет | UFS 2.2 |
| Варианти | 256GB 8GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Разширяема памет | Да |
| Слот за карти | microSDXC |
Софтуер
| Операционна система | Android 16 (Baklava), с до 3 основни обновления на Android |
Основна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Двойна камера | 64 MP, ƒ/1.9 ( Широкоъгълен ), 0.8 μm, 1/1.7" Размер на сензора PDAF 20 MP, ƒ/1.8 ( Нощно виждане ) |
| Поддръжка на светкавица | Да |
| Тип светкавица | Двойна LED светкавица |
| Допълнителни функции | Висок динамичен обхват (HDR) Панорама |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Единична камера | 32 MP, ƒ/2.5 ( Широкоъгълен ), 0.7 μm |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 1080p @ 30 fps 720p @ 30 fps |
Батерия
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 4800 mAh |
| Сменяема батерия | Сменяема |
| Мощност при жично зареждане | 18 W |
| Допълнителни функции | Обратно жично зареждане |
Мрежи
| SIM карти | Две SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| Скорости на данни | LTE, HSPA |
| 2G честоти | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G честоти | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G честоти | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Свързаност
| Wi-Fi | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарти | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band |
| Bluetooth | Да, v5.2 |
| USB порт | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB стандарт | Зареждане чрез USB, USB устройство за масово съхранение (UMS) |
| GPS | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Да |
Мултимедия
| Високоговорител | Да |
| Аудио жак | Да |
| Аудио | Hi-Fi аудио, Стерео високоговорители, До 117 dB |
| FM радио | Да |
Допълнителни функции
| Сензори | Акселерометър Барометър Компас Гироскоп Сензор за близост Страничен сензор за пръстови отпечатъци |
| Специални функции | Отделно фенерче с 230 лумена |
Отказ от отговорност: Не можем да гарантираме, че информацията на тази страница е напълно точна.
Снимки на RugOne Xever 8
Често задавани въпроси
-
Каква е цената на RugOne Xever 8?
Цената на RugOne Xever 8 е €430. Възможни са промени в следващите дни.
-
Кога излиза RugOne Xever 8 на пазара?
RugOne Xever 8 беше пуснат официално на Петък, 01 Май 2026 г..
-
Предлага ли се RugOne Xever 8 в магазините?
Да, RugOne Xever 8 се продава в магазините, защото все още е в производство.
-
Колко тежи RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 тежи приблизително 320 грама.
-
Какъв е размерът на екрана на RugOne Xever 8?
Екранът на RugOne Xever 8 е 6.5 инча.
-
RugOne Xever 8 поддържа ли 5G мрежи?
Не, RugOne Xever 8 не поддържа 5G мрежи.
-
Колко камери има RugOne Xever 8?
RugOne Xever 8 разполага с Двойна камера отзад и Единична камера отпред.