Samsung Galaxy A72 5G
Характеристики на Samsung Galaxy A72 5G
Общи данни
| Марка | Samsung |
| Модел | Galaxy A72 5G |
| Алтернативни имена | SM-A726B (Международна версия) SM-A726B/DS (Международна версия) |
| Статус | Отменен |
| Цени | €550 |
Дизайн
| Височина | 165 мм (6.50 инч) |
| Ширина | 77.4 мм (3.05 инч) |
| Дебелина | 8.4 мм (0.33 инч) |
| Тегло | 203 g (7.16 oz) |
| Цветове | Страхотно черно, Страхотно синьо, Страхотна виолетка, Страхотно бяло |
Дисплей
| Тип дисплей | Super AMOLED |
| Размер на екрана | 6.7 инч |
| Резолюция | 1080 × 2400 пиксела |
| Честота на опресняване | 120 Hz |
| Съотношение на страните | 20:9 |
| Гъстота на пикселите | 393 ppi |
| Съотношение екран/тяло | ≈ 84.9% |
| Пикова яркост | 800 cd/m² |
| Сензорен екран | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Допълнителни характеристики | Емкостен сензорен екран Мултитъч дисплей |
Хардуер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 750G |
| Процесорни ядра | 8 |
| Технологичен процес | 8 nm |
| Максимална честота | 2.2 GHz |
| Архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A77 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 570 |
| Тип памет | LPDDR4X |
| Графичен ускорител | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Вътрешна памет | 128GB, 256GB |
| Варианти | 128GB 6GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Разширяема памет | Да |
| Слот за карти | microSDXC |
Софтуер
| Операционна система | Android 12 (Snow Cone) |
| Потребителски интерфейс | Samsung One UI 4.1 |
Основна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Четворна камера | 64 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Широкоъгълен ), 0.8 μm Dual-Pixel PDAF Оптична стабилизация на изображението (OIS) 8 MP, ƒ/2.4 ( Телефото ), 1.0 μm, x3 Оптичен зуум Dual-Pixel PDAF Оптична стабилизация на изображението (OIS) 12 MP, ƒ/2.2, 123° ( Ултраширокоъгълен ), 1.12 μm 5 MP ( Макро ) |
| Поддръжка на светкавица | Да |
| Тип светкавица | LED светкавица |
| Допълнителни функции | Автоматична светкавица Режим на непрекъснато снимане Цифрово увеличение Компенсация на експонацията Откриване на лице Висок динамичен обхват (HDR) ISO настройки Панорама Докоснете за фокус |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/120 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
Предна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Единична камера | 32 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Широкоъгълен ), 0.8 μm, 1/2.8" Размер на сензора |
| Допълнителни функции | Висок динамичен обхват (HDR) |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Батерия
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 5000 mAh |
| Мощност при жично зареждане | 25 W |
| Поддръжка на бързо зареждане | Да |
Мрежи
| SIM карти | Една SIM (Nano-SIM) Две SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE | Да |
| Скорости на данни | 5G, LTE, HSPA |
| 2G честоти | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G честоти | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G честоти | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G честоти | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Свързаност
| Wi-Fi | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарти | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилен хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Да, v5.0 |
| USB порт | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB стандарт | Зареждане чрез USB, USB устройство за масово съхранение (UMS) |
| GPS | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Да |
Мултимедия
| Високоговорител | Да |
| Аудио жак | Да |
| Аудио | Стерео високоговорители |
Допълнителни функции
| Сензори | Акселерометър ANT+ Компас / Магнетометър Сензор за пръстови отпечатъци Гироскоп Сензор за близост |
Отказ от отговорност: Не можем да гарантираме, че информацията на тази страница е напълно точна.
Снимки на Samsung Galaxy A72 5G
Често задавани въпроси
-
Каква е цената на Samsung Galaxy A72 5G?
Цената на Samsung Galaxy A72 5G е €550. Възможни са промени в следващите дни.
-
Предлага ли се Samsung Galaxy A72 5G в магазините?
Не, Samsung Galaxy A72 5G не се продава в магазините, защото беше отменен.
-
Колко тежи Samsung Galaxy A72 5G?
Samsung Galaxy A72 5G тежи приблизително 203 грама.
-
Какъв е размерът на екрана на Samsung Galaxy A72 5G?
Екранът на Samsung Galaxy A72 5G е 6.7 инча.
-
Колко камери има Samsung Galaxy A72 5G?
Samsung Galaxy A72 5G разполага с Четворна камера отзад и Единична камера отпред.