Samsung Galaxy S21 5G
Характеристики на Samsung Galaxy S21 5G
Общи данни
| Марка | Samsung |
| Модел | Galaxy S21 5G |
| Алтернативни имена | G991B (Международна версия) SM-G991B/DS (Международна версия) SM-G991U (Съединени щати) SM-G991W (Канада) SM-G9910 (Китай) SM-G991B (Международна версия) SM-G991U1 (Международна версия) SM-G991N (Международна версия) SM-G991Q (Международна версия) SCG09 (Международна версия) |
| Обявен | Четвъртък, 14 Януари 2021 г. |
| Пускане на пазара | Петък, 29 Януари 2021 г. |
| Статус | В продажба |
| Цени | £150.76 €182.95 $144.95 C$254.99 |
Дизайн
| Височина | 151.7 мм (5.97 инч) |
| Ширина | 71.2 мм (2.80 инч) |
| Дебелина | 7.9 мм (0.31 инч) |
| Тегло | 169 g (5.96 oz) |
| Материали | Задна: Пластмаса Рамка: Алуминий Отпред: Gorilla Victus стъкло |
| Цветове | Сив, Розов, Виолетов, Бял |
| Устойчивост | Пълно прахоустойчив и водоустойчив (подводен до 1,5 м за 30 минути) |
| Сертификат за защита | IP68 |
Дисплей
| Тип дисплей | Dynamic AMOLED 2X |
| Размер на екрана | 6.2 инч |
| Резолюция | 1080 × 2400 пиксела |
| Честота на опресняване | 120 Hz |
| Съотношение на страните | 20:9 |
| Гъстота на пикселите | 421 ppi |
| Съотношение екран/тяло | ≈ 87.2% |
| Пикова яркост | 1300 cd/m² |
| Защита на екрана | Стъкло Corning Gorilla Glass Victus |
| Сензорен екран | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Допълнителни характеристики | Капацитивен сензорен екран HDR10+ Мултитъч дисплей |
Хардуер
| Чипсет | Samsung Exynos 2100 (Международна версия) Qualcomm Snapdragon 888 (Съединени щати) Qualcomm Snapdragon 888 (Китай) |
| Процесорни ядра | 8 (Международна версия) 8 (Съединени щати) 8 (Китай) |
| Технологичен процес | 5 nm (Международна версия) 5 nm (Съединени щати) 5 nm (Китай) |
| Максимална честота | 2.91 GHz (Международна версия) 2.84 GHz (Съединени щати) 2.84 GHz (Китай) |
| Архитектура | 64-bit (Международна версия) 64-bit (Съединени щати) 64-bit (Китай) |
| Микроархитектура | 1x 2.91 GHz – Cortex-X1 3x 2.81 GHz – Cortex-A78 4x 2.2 GHz – Cortex-A55 (Международна версия) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Съединени щати) 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 (Китай) |
| Тип памет | LPDDR5 (Международна версия) LPDDR5 (Съединени щати) LPDDR5 (Китай) |
| Графичен ускорител | ARM Mali-G78 MP14 (Международна версия) Qualcomm Adreno 660 (Съединени щати) Qualcomm Adreno 660 (Китай) |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Вътрешна памет | 128GB, 256GB |
| Тип вътрешна памет | UFS 3.1 |
| Варианти | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Разширяема памет | Не |
Софтуер
| Операционна система | Android 11 (Red Velvet Cake), с до 4 основни обновления на Android |
| Потребителски интерфейс | Samsung One UI 7 |
Основна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Тройна камера | 12 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Широкоъгълен ), 1.8 μm, 1/1.76" Размер на сензора Dual-Pixel PDAF Оптична стабилизация на изображението (OIS) 64 MP, ƒ/2.0, 29 mm ( Телефото ), 0.8 μm, x1.1 Оптичен зуум, 1/1.72" Размер на сензора Оптична стабилизация на изображението (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 13 mm, 120° ( Ултраширокоъгълен ), 1.4 μm, 1/2.55" Размер на сензора Супер стабилно видео |
| Поддръжка на светкавица | Да |
| Тип светкавица | LED светкавица |
| Допълнителни функции | Автоматичен HDR Панорама |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 4320p @ 24 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS, HDR10+, Стереозапис |
Предна камера
| Поддръжка на камера | Да |
| Единична камера | 10 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Широкоъгълен ), 1.22 μm, 1/3.24" Размер на сензора Dual-Pixel PDAF |
| Допълнителни функции | Висок динамичен обхват (HDR) |
| Видео запис | Да |
| Видео резолюции | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Батерия
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 4000 mAh |
| Мощност при жично зареждане | 25 W |
| Поддръжка на безжично зареждане | Да |
| Мощност при безжично зареждане | 15 W |
| Допълнителни функции | Безжично зареждане Qi Обратно безжично зареждане |
Мрежи
| SIM карти | Две SIM (Nano-SIM + eSIM) Две SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE | Да |
| Скорости на данни | 5G (5+ Gbps DL), LTE (7CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G честоти | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G честоти | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G честоти | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b30 (2300), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G честоти | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n25 (1900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Свързаност
| Wi-Fi | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарти | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Да, v5.0 |
| USB порт | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB стандарт | Зареждане чрез USB, USB устройство за масово съхранение (UMS) |
| GPS | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Да |
Мултимедия
| Високоговорител | Да |
| Аудио жак | Не |
| Аудио | Поддръжка на аудио с висок битрейт, Стерео високоговорители |
| FM радио | Да |
Допълнителни функции
| Сензори | Акселерометър Барометър Компас Гироскоп Сензор за близост Ултразвуков сензор за пръстови отпечатъци под дисплея |
| Специални функции | Samsung DeX USB Power Delivery 3.0 Поддръжка на безжичен Samsung DeX (режим на работния плот) |
Отказ от отговорност: Не можем да гарантираме, че информацията на тази страница е напълно точна.
Ревюта за Samsung Galaxy S21 5G
Видео ревюта
Снимки на Samsung Galaxy S21 5G
Често задавани въпроси
-
Каква е цената на Samsung Galaxy S21 5G?
Цената на Samsung Galaxy S21 5G е €182.95. Възможни са промени в следващите дни.
-
Кога излиза Samsung Galaxy S21 5G на пазара?
Samsung Galaxy S21 5G беше пуснат официално на Петък, 29 Януари 2021 г..
-
Предлага ли се Samsung Galaxy S21 5G в магазините?
Да, Samsung Galaxy S21 5G се продава в магазините, защото все още е в производство.
-
Колко тежи Samsung Galaxy S21 5G?
Samsung Galaxy S21 5G тежи приблизително 169 грама.
-
Какъв е размерът на екрана на Samsung Galaxy S21 5G?
Екранът на Samsung Galaxy S21 5G е 6.2 инча.
-
Samsung Galaxy S21 5G поддържа ли 5G мрежи?
Да, Samsung Galaxy S21 5G поддържа 5G мрежи в ленти n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n260, n261.
-
Колко камери има Samsung Galaxy S21 5G?
Samsung Galaxy S21 5G разполага с Тройна камера отзад и Единична камера отпред.